کامپيوتر (۱)


سلام :
قبلا هم گفته بودم كه مي خوام از اين به بعد در مورد هر چيزي بنويسم.امروز در مورد كامپيوتر و اينترنت مي نويسم. ( البته با اجازه بزرگترا..!!!)البته به سبك جواب و سؤال :
يه سؤال :
Yahoo به چه معناست و از چه كلماتي تشكيل شده ؟
يه جواب..!:Yahoo مخفف عبارت (Yet Another Hierachical Officious Oracle) و به مفهوم مجموعه اطلاعات سلسله مراتبي خودماني است .
يه سؤال ديگه :
چطور نشاني دلخواه خود را از منوي آدرس IE پاك كنيم ؟
ج......:بسياري از شما كه از كاربران اينترنت هستيد روزانه از سايتهاي زيادي ديدن ميكنيد . شايد اين سؤال برايتان مطرح شده باشد كه چگونه مي توانيد آدرس URL سايتهائي را كه از آنها ديدن كرده ايد از منوي ADDREESS BAR در IE پاك كنيد .
اگر مي خواهيد كل محتويات ADDRESS BAR را پاك كنيد ابتدا به منوي Internet Option برويد و در قسمت General دكمه Clear History را كليك كنيد . اين كار باعث پاك شدن كامل ليست منوي address bar مي شود . ولي شايد شما بخواهيد نشاني url سايت خاصي را از درون منوي address bar پاك كنيد .براي اين كار ابتدا به محيط رجيستري ويندوز وارد شويد . سپس مسير زير را دنبال كنيد :HKEY-CurrentUser/software/Microsoft/InternetExplorer/Typedurls


در قسمت Type URL حدود 25 نوع از داده از نوع String وجود دارد كه با نام Url1تا Url25 شماره گذاري شده است . از ميان آنها نشاني Url مورد نظر خود را پيدا كنيد و با دوبار كليك كردن بر متغير مزبور نشاني را از مكان مورد نظر پاك كنيد . .
*** پاك كردن برخي آثار فعاليت در اينترنت:
اگر يك كاربر اينترنت باشيد احتمالا با دايركتوري Temporary Internet files آشنا هستيد . اين دايركتوري درون دايركتوري ويندوز قرار دارد. هنگامي كه يك صفحه اينترنت را باز مي كنيد همه اطلاعات -فايلها و عكسهاي مربوط به آن صفحه درون اين دايركتوري ريخته مي شود و حجم وسيعي از فضاي ديسك سخت شما را پر مي كند . براي جلوگيري از اين كارمي توانيد با ايجاد تغييراتي در رجيستري ويندوز كاري كنيد تا هر بار پس از خروج Internet Explorer محتويات اين دايركتوري خود به خود پاك شود . براي اين كار مراحل زير را دنبال كنيد :
1)ابتدا به منوي RUN برويد و براي ورود به محيط رجيستري ويندوز عبارت Regedit را در منوي RUN تايپ كنيد .
2)پس از ورود به محيط رجيستري مسير زير را در ستون سمت چپ رجيستري دنبال كنيد :
Hkey-Local-Machine/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion
InternetSetting/Cache/peresistant/

Persistent از نوع DWORD است. اگر مقدار آن را برابر 0*00000000 در نظر بگيريد دايركتوري مورد نظر پس از خروج از IE خالي مي شود . و در صورتي كه آن را به حالت 0*00000001 تغيير دهيد دوباره به حالت اول بر مي گردد.
در مبحث بعدي كامپيوتر درباره سيستم عامل COREL LINUX مفصلا صحبت خواهد شد....

  
نویسنده : E.S.I ; ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۸ بهمن ،۱۳۸۱