افتخار ملي

سلام .<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

بازم از خارج بايد بشنويم يه زلزله رو !

يک بار ديگر جهان نشان داد که راهی جز مسالمت و مدارا برای پيشبرد دموکراسی و رسيدن به آزادی وجود نداره. شيرين عبادی در ايران به عنوان نشانه فعاليت جدی و پی گير اما مسالمت جويانه برای حقوق انسان ها به ويژه زنان و کودکان ثبت است.گرچه در سال های اخير خانم عبادی به عنوان يک فعال سياسی شناخته شد و شايد همين عنوان اونو  يک ماهی در اوج چالش محافظه کاران با جنبش اصلاحات سياسی به سلول انفرادی زندان اوين انداخت اما بيش از هر عنوانی بايد ايشونو يک حقوقدان انسانگرا خوند .

 

همون شير زني كه وكيل فرشاد ابراهيمي بود كه توي قضيه كوي دانشگاه اعترافات تكون دهنده اي داشت ...

 

در ادامه مطلبي در همين مورد رو از شبكه بي بي سي ميخونيم :

 

حركت جالب توي اين قضيه حركت صداوسيماست . واقعا شرمنده كردند مردمو .! شادماني 70 ميليون ايروني رو بعد از 6 شاعت تاخير و اونم توي اخبار علمي فرهنگي اعلام كردن ! دست مريزاد !

در حالی که حکومت ايران از جهات مختلف سياست خارجی زير فشارهای بين المللی است که بخشی عمده ای از اون به نقص حقوق بشر در ايران مربوط می شود، اهدای جايزه ای به اين اعتبار به يک مدافع صلح جو و مسالمت انديش حقوق بشر پيام روشن ديگريه که از سوی وجدان جامعه بشری برای تصميم سازان جمهوری اسلامی فرستاده شد.!

حمايت و پيام شاد باش اصلاح طلبان توي اين قضيه آدمو ياد داستان چوپان دروغگو ميندازه ! جناح اصلاح طلب در حاکميت بلافاصله از موفقيت خانم عبادی استقبال کرد و آن را يک پيروزی برای مردم ايران دانست. اين جناح شايد اميد وار است که انتخاب يک زن حقوقدان ايرانی به عنوان برنده جايزه صلح نوبل به آن کمک کند تا از وضعيت نا اميد کننده فعلی اش خارج شود و جنبش اصلاحات حکومتی جان تازه ای بگيرد.

شيرين عبادی بلافاصله پس از برنده شدن جايزه صلح نوبل از حکومت ايران خواست که کليه زندانيان سياسی را آزاد کند و به حقوق بشر و آزادی بيان احترام بگذارد.

ولی به دور از واکنشهای جناحی واقعيت اين است که اعطای يکی از معتبرترين جوايز جهانی به يک زن فعال حقوق بشر ايرانی در اين مقطع تاريخی شايد يک از رويدادهايی باشد که تا حد بسيار زيادی بر تحولات آينده کشور تاثير بگذارد.

 

(به نقل از شبكه بی بی سي)

 

........................................

بازم اين موفقيت چشمگير رو به همتون تبريك ميگم . اميدوارم موقعيت رو درك كنيم و قدرشو بدونيم !

فلن باباي

 

 

/ 0 نظر / 15 بازدید